piątek, 30 maja 2014

Reorganizacja strony WWW

Masz stronę internetową? To bardzo dobrze, bo w dzisiejszym świecie reklama w Internecie daje duże możliwości. Jednak jeżeli strona była założona wiele lat temu to warto się nad nią pochylić i zastanowić nad jej przebudową. Strony WWW, które powstały w "poprzedniej e-epoce" są zbudowane na plikach. (każda podstrona w osobnym dokumencie HTML). Ta sytuacja jest niewygodna przy uzupełnianiu treści (dostęp do FTP). Ponadto warto odświeżyć layout strony (szata graficzna).Budując nową wersję strony internetowej należy zwrócić uwagę na obecność tej strony w wyszukiwarkach. Załóżmy, że adres strony kontaktowej wyglądał następująco:
www.ckukoszalin.edu.pl/strona_kontakt.html
a po zmianie (np. zainstalowanym CMS)
www.ckukoszalin.edu.pl//kontakt

Treści zawarte na tej stronie WWW mogą być takie same, jednak zmiana adresu jest dla wyszukiwarki jednoznaczne. Po wpisaniu "starego" adresu, strona się nie wyświetli, ponieważ de facto strona nie istnieje. Po kilku tygodniach czy miesiącach strona będzie poprawnie indeksowana jednak do tego czasu użytkownicy będą przekierowywani z Google na "starą" wersję i będzie się wyświetlał komunikat typu "strona nie istnieje".

Aby zapobiec takiej sytuacji należy wykonać przekierowanie podstron w pliku htaccess, np.
RewriteRule ^strona_kontakt.html/$ http://ckukoszalin.edu.pl/kontakt/ [R=301,L]Zatem przy reorganizacji swojej witryny pamiętaj o użytkownikach, którzy wchodzą na Twoją stronę WWW przez wyszukiwarkę.
e-aleksandra

Więcej zagadnień związanych z administracją stron WWW poznasz na bezpłatnym kursie, które organizuje CKU Koszalin

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz