środa, 25 września 2013

Latarnicy w CKU

CKU Koszalin współpracuje ze stowarzyszeniem Polska Cyfrowa Równych Szans. W szkole są organizowane bezpłatne zajęcia komputerowe dla osób 50+. Jeden z nauczycieli Centrum jest certyfikowanym Latarnikiem i prowadzi takie zajęcia w czwartki w sali nr 6.

Kurs z Latarnikiem składa się z sześciu spotkań. Zajęcia prowadzone są od podstaw. Wiele osób pierwszy raz siada przed komputerem i nie umie opanować ruchu myszki komputerowej. Rolą Latarnika jest nie przestraszyć mnogością funkcji komputerowych. Musi uzmysłowić, że komputer to nie wróg a przyjaciel.

Tematyka poruszana na zajęciach jest zawsze zbieżna z zainteresowaniami kursantów; kulinaria, ogrodnictwo, wędkarstwo itp. Latarnik pomaga znaleźć różne przydatne informacje w Internecie. Podstawową umiejętnością jest wyszukiwanie danych w wyszukiwarce Google. To tutaj kursanci stawiają pierwsze kroki.

Po pierwszych zajęciach kursanci są bardzo zadowoleni i cieszą się na następne zajęcia. Dlaczego? Ponieważ w większości to ich nie pierwszy kurs komputerowy, ale poprzednie kursy były bardzo podobne; budowa komputera, Word, Excel... Są zdziwieni, że zajęcia z Latarnikiem są inne od tych wszystkich kursów, które niewiele im dały.

Po całym cyklu kształcenia każdy "starszak" dostaje dyplom :) Ich radość jest jednak nie do opisania. Zostawiają swoje namiary, żeby koniecznie powiadomić ich o kolejnych takich kursach.

Jeżeli jesteście zainteresowani takimi kursami to zapraszamy do naszej szkoły: bezpłatny kurs komputerowy  - Koszalin.

e-aleksandra

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz